bumerang777 (bumerang777) wrote,
bumerang777
bumerang777

Алексей Вадатурский о ситуации с COVID -19 в Украине


Пам’ятаю, як у 90-ті роки один аграрій запитав мене, бізнесмена-аграрія-початківця, хто я за професією. На мою відповідь – інженер з автоматизації – він «зі знанням справи» сказав, що зі мною немає про що говорити… Минуло майже тридцять років, і я збудував успішну аграрну компанію, секрет простий – я мав силу долати різноманітні труднощі, які мене загартовували і допомагали виживати, й при цьому самореалізовувався та досягав успіху. Тож сьогодні я, відомий аграрій, поділюся своїми думками з приводу коронавірусу. І, як аграрій, відразу перепрошую у всіх «вірусологів» за свої висловлювання.

На моє глибоке переконання, нинішня ситуація з коронавірусом – це перш за все інформаційна пандемія планетарного масштабу. Грубо кажучи, мозок під натиском негативу нагнітає стресовий стан в організмі, і й без того слабкі місця у тілі кожного стають ще більш уразливими до будь-якої інфекції. За рахунок такої ситуації у виграші фармацевтичні гіганти, у програші – економіка і кожен з нас.

Зупинюся на п’ятьох головних аспектах.

По-перше, потрібно перестати нагнітати ситуацію та припинити паніку.
Але в ситуації, що на сьогодні склалася, я підтримую такі заходи. Дотримуйтеся основних правил поведінки: мінімізуйте соціальні контакти, залишайтеся вдома (тут ви перебуватимете в середовищі, до якого вже давно адаптувався ваш організм), слідкуйте за своїм здоров’ям, дотримуйтеся гігієни тіла і мозку. Якби всі б дотримувалися елементарних правил, а в інформаційному просторі не нагнітали ситуацію, ми б з вами зараз вели майже звичне для кожного життя, а інфекцію сприймали як грип, який ми, погодьтеся, вже давно не помічаємо.

По-друге, добре аналізуйте інформацію, щоб точно розуміти, які проблеми є і як їх вирішувати.

Задовго до сьогоднішнього дня я почав аналізувати ситуацію: спілкувався з головними лікарями міста та області, вивчав реальний стан медицини. Я повинен був для себе визначитися, що я можу реально зробити, щоб зменшити вплив цього захворювання на людей. Усі лікарі в один голос сказали мені, що потрібні апарати штучної вентиляції легень. Не чекаючи запізнілих звернень адміністрації, президента та інших чиновників, я знайшов і уклав контракти на придбання 15 таких апаратів. У такій ситуації мені важливо було не пропіаритися, а спокійно працювати у цьому напрямку, щоб дійсно надати допомогу місцевій медицині, тому й мовчав.

На цьому я не зупинився і пішов далі. Сьогодні, щоб підтвердити наявність чи відсутність вірусу в організмі людини, потрібно здати аналіз, який відправлять у Київ, а потім ще почекати 7-10 днів на результати, і це в штатній ситуації. У період піку захворювань чекати доведеться і до 15 днів. Про наслідки такої ситуації, думаю, розповідати не потрібно.

І тут я, аграрій, подумав про те, що в нашій компанії є сучасні прилади, за допомогою яких ми визначаємо наявність генетично модифікованих організмів у сільськогосподарській продукції, харчових продуктах і та ін. Тож я підключив своїх інженерів-хіміків вивчити можливість визначати наявність коронавірусу в крові людини. І виявилося, що за допомогою одного з наших апаратів – ампліфікатора CFX96 TouchReal-Time PCR DetectionSystem, 2017 року виробництва (США) – можна виявляти коронавірус методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Метод ПЛР є найточнішим для виявлення геномної РНК вірусів, що зараз існують у світі, оскільки аналізує саме специфічний геном SARS-CoV-2, з великою точністю виявлення від 5 цільових послідовностей. Для цього нам потрібно закупити всього лише реагенти для екстракції RNA/DNAVirus і набори для прямого якісного виявлення нової РНК коронавірусу. Що ми негайно і зробили, замовивши їх у кількості 200 проб у Німеччині. Замовив таку кількість , бо не знаю реальну потребу, а фахівці не проявили ентузіазму.

Ми готові купити і більше реагентів, якщо нашу ініціативу сприймуть і підтримають. І ми покажемо іншим областям приклад, як потрібно діяти.

Більше того, виявилося, що такого рівня обладнання ні в міських, ні в обласних медичних закладах немає. І навіть ті, що закуповуються зараз, простіші за наш. Мабуть, ми достатньо потужна аграрна компанія, що маємо набагато продуктивніше обладнання ніж навіть там, де воно потрібне для здоров’я людини. Але, відкрию таємницю, в Миколаєві в інших, не медичних, структурах такі апарати є, як мінімум 3. А якщо говорити про Україну в цілому, то таких апаратів до сотні.

За допомогою цього приладу можна аналізувати одночасно 40-48 проб біоматеріалів на наявність вірусу SARS-CoV-2. За нашими підрахунками, за добу можна робити до 400 зразків. А якщо задіяти всі три… Ціна одного такого «задоволення» 25 євро, але чи потрібно додатково говорити, наскільки це пришвидшить процес виявлення зараження вірусом, і що саме такий підхід допоможе дійсно взяти під контроль його розповсюдження?

Але і це ще не все. Зрозумівши, що ми дійсно можемо допомогти вирішити в Миколаєві та області питання своєчасного тестування на наявність вірусу, наші фахівці відразу почали шукати лікарню, якій ми готові на безоплатній основі передати такий апарат і реагенти, щоб вони ним користувалися, допоки не буде вирішена ситуація з цієї недугою. І тут почалося: то немає відповідного сертифіката у лікарні, то немає фахівців, а подекуди й просто було відсутнє бажання щось змінювати. Добре, говорю я, наші фахівці привезуть це обладнання, допоможуть встановити, налаштувати і проводити такі аналізи спільно з медичними працівниками, щоб останні отримали відповідні навички роботи з обладнанням. Але це буде оперативно – без нескінченних тендерів, без затримки і можливості нагріти на цьому руки.

Та головне, лікарі зможуть взяти під контроль ситуацію з пандемією, працюючи на випередження – тестувати людей, виявляти проблему і локалізувати її, лікувати тих, хто цього потребує, а не закривати всіх і чекати склавши руки. Тобто діяти так, як це роблять провідні країни світу і показують, що це дійсно працює.

На сьогодні, на щастя, ми вже визначилися з медичним закладом, який готовий прийняти таке обладнання, і я впевнений, що ми зможемо зламати цю закостенілу бюрократичну машину.

По-третє, владі необхідно збудувати чітку вертикаль і діяти організовано, централізовано.

Не завадить у цій ситуації і чітке знання, що і в яку лікарню потрібно, свого роду реєстр наявного, того, що потрібне зараз, і того, що можна і наступного року закупити. Бо я вже зіштовхнувся з ситуацією, коли, запропонувавши свою фінансову допомогу для вирішення ситуації з коронавірусом, отримую від лікарів замовлення на придбання обладнання, яке знадобиться їм за рік-два…

Я готовий виділяти значні фінансові кошти для розвитку цієї сфери і в подальшому, бо робив це і до цього, адже розумію, що за мною 7000 працівників компанії, а разом з ними й інші громадяни України, і мені важливе їхнє здоров’я. Але не варто зловживати і наживатися на цьому…
Таке централізоване управління допомогло б, наприклад, на рівні країни, маючи необхідний перелік обладнання, домовитися з іншими країнами на його постачання за прийнятними цінам. А не так, як це відбувається зараз: кожен самостійно шукає, потім домовляється про ціну і та ін. Це, в свою чергу, сприяє підвищенню попиту і ціни.

При такому підході ми б з вами не читали новину, як з України вивозять такі потрібні нашим лікарям захисні матеріали. А потім ми не знаємо, де їх знайти і як імпортувати в країну, але вже за завищеними цінами.

По-четверте, щоб усім було зрозуміло, я категорично проти фондів. Не говорю, що це зло, але мій величезний досвід у сфері благодійності в українських реаліях навчив мене не працювати з фондами. Адже в переважній більшості випадків це гроші в нікуди, ніхто потім не гарантує, що обладнання буде закуплене і доставлене за призначенням. Я переконаний, що мій колектив повинен знати, на що витрачає гроші генеральний директор і яка роль цієї допомоги саме для них. Тож відразу застерігаю чиновників від подібних звернень. Я допомагаю адресно і безпосередньо отримувачу цієї допомоги.

По-п’яте, ніхто крім нас самих собі не допоможе, на жаль. Я, як підприємець, розумію, що держава мені не допоможе ні в чому. Мені потрібно сіяти, вирощувати і зберігати зерно, щоб в Україні був хліб (життя після пандемії повинне продовжуватися). Мені потрібно будувати судна і розвивати перевезення по Дніпру.

Ця ситуація звичайно внесла корективи у роботу наших підприємств:
- частина людей переведена на змінний графік роботи. Це дозволяє зменшити концентрацію людей і, на випадок хвороби одного, мати можливість тимчасово знайти підміну;
- частина людей працює з дому;
- усі, хто виявив бажання, взяли відпустку;
- на всіх підприємствах, на кожному робочому місці наведено порядок, вживаються всі належні заходи запобігання поширенню коронавірусної інфекції 2019-nCoV.

Я повністю і з усією серйозністю розумію, що здоров’я людини понад усе. І саме тому я, як керівник компанії, не можу собі дозволити сказати своїм працівникам, що пробачте, але заробітну плату на період карантину ви не отримаєте. Я не кажу, що карантин не потрібно вводити, але влада повинна дати чіткі й зрозумілі сигнали бізнесу і захистити його, захистити, перш за все, простих українців – працівників цього бізнесу. А то виходить, що у спокійні часи об бізнес «витирають ноги», а в критичних ситуаціях використовують його як дійну корову і згадують про соціальну відповідальність. А після кризи про бізнес знову забувають, і ми відновлюємося не завдяки підтримці держави, а всупереч.

І найголовніше!

Ми з вами обов’язково переживемо і цю кризу. Головне, щоб кризи в наших головах не було. І станемо ми ще сильнішими і будемо мати ще більше досягнень. У своєму житті я неодноразово чув: «ти не суднобудівник – не будуй судна», «ти не моряк – не створюй судноплавну компанію». Але, незважаючи на скепсис, я, як аграрій, суднобудівник і промисловець, будував, створював і досягав успіху. Я допомагав, допомагаю і буду допомагати нашій країні, нам із вами. І сьогодні хочу подякувати своїм працівникам за те, що вони мене підтримують у такий складний час. Усе буде добре. Здоров’я і миру нам усім.

Олексій Вадатурський

Алексей Вадатурский – известный украинский аграрий и Герой Украины. Он основал крупнейшее сельскохозяйственное предприятие "Нибулон". И является его бессменным руководителем по сей день. Вадатурский обижается, когда его называют олигархом,  и считает, что олигархи - это «те, кому на халяву достались заводы и фабрики, корабли и доменные печи».

Алексей Афанасьевич родился 8 сентября 1947 году в с. Бендзари Балтского района Одесской области в семье колхозника. В 1971 году закончил Одесский технологический институт им. Ломоносова по специальности "Автоматизация и комплексная механизация химико-технологических процессов".

Вадатурский получил десятки наград в течение 1990-х и 2000-х, в том числе такие звания, как «Герой Украины» и «Человек года» (2006) за свой вклад в развитие аграрного сектора Украины.

https://bp.ubr.ua/

НИБУЛОН (от рус. НИколаев – БУдапешт – ЛОНдон[2], укр. ТОВ «НІБУЛОН», англ. Nibulon, LLC) — аграрная компания Украины, один из крупнейших украинских сельскохозяйственных производителей и экспортёров. Основана в 1991 году. Основатель и генеральный директор — Алексей Вадатурский.

«НИБУЛОН» находится на 301 позиции среди компаний Центральной и Восточной Европы согласно рейтингу «Топ500 — 2016», составленном аудиторами компании «Делойт», входящей в т. н. «Большую четвёрку»[3].

В 2017 году «НИБУЛОН» по доходам занял 7-е место среди всех украинских холдингов, 3-е — среди аграрных компаний Украины[4] (данные по стостоянию на октябрь 2018 года[1]). По результатам 2017–2018 маркетингового года компания была второй по объёму экспорта зерна (пшеница, ячмень, кукуруза) из Украины с долей среди экспортёров — 9,8%[5].

ООО «НИБУЛОН» владеет двумя одноимёнными дочерними предприятиями: пароходством (создано в 2009 году) и судостроительно-судоремонтным заводом (с 2012 года). Компания строит и обслуживает торговый флот с целью улучшить транспортировку экспортных товаров к морским судам.

За 5 лет речная инфраструктура принесла убедительный положительный результат. За данными «Форбс», к 2014 году себестоимость речной логистики составляла 3 доллара США на тонну против 10 долларов — автотранспортом. Дополнительный экономический эффект достигается благодаря упрощённой схеме погрузки на морской транспорт: речные баржи с зерном спускаются к устью Днепра к плавкрану, где происходит прямая перегрузка без захода в морской торговый порт[12].

К 2016 году компания построила 22 элеваторных комплекса и перегрузочных терминалов на Днепре и Южном Буге[источник?].

Судоходная компания «НИБУЛОН» является одним из четырех крупнейших судовладельцев Украины. Она сосредотачивает свою деятельность на Днепре и Южном Буге. «НИБУЛОН» сам финансирует дноуглубительные работы в акватории своих терминалов и на подходных путях[13].

1991 год — создание совместного предприятия николаевским предпринимателем Алексеем Вадатурским, венгерской фирмой KOMBISEED KFT и британской фирмой Meridian Commodities Ltd. Предприятие было названо по имени городов, откуда происходили соучредители: НИколаев – БУдапешт – ЛОНдон[14].

В условиях кризиса 1990-х годов, «НИБУЛОН», ищет оптимальные направления деятельности в сфере АПК: от продажи семян кукурузы, подсолнечника зарубежных селекций и реализации импортного топлива сельскохозяйственным производителям до создания собственной аграрной производственной базы и экспорта зерна. В частности приобретаются старые советские сельскохозяйственные объекты, которые стали основой первых филиалов компании[15].

В 1998 году компания впервые получила прямой кредит 5 млн долларов от МБРР, став первым сельхозпредприятием Украины, получившим подобное финансирование. Средства пошли на расширение экспорта[14].

Привлечение иностранного займа дало большой скачок в развитии кампании. В отчёте Всемирного банка (МБРР — его кредитное учреждение) от 15 декабря 2004 года говорится, что каждый доллар, вложенный по кредитной линии в «НИБУЛОН», генерировал 4–5 долларов[16].

2014 – настоящее время

В 2016 году компания подготовилась к возобновлению речного пассажирского судоходства на Днепре и Южном Буге: к ноябрю отремонтировала на судоремонтном заводе и протестировала два судна на подводных крылах типа «Восход» («НИБУЛОН-Экспресс — 1», «НИБУЛОН-Экспресс — 2»)[21]. Также в 2016 году было очищено русло на отдельных участках реки Южный Буг[источник?].

В 2018 году грузовой флот насчитывал 48 судов[13].

Источник:
https://ru.wikipedia.org/

Tags: Вирусология, Мнения, Украина, Что делать, Что происходит
Subscribe

Posts from This Journal “Вирусология” Tag

Buy for 500 tokens
Позорный провал всей антикоррупционной вертикали: за 2021 год в Украине вынесено 55 приговоров за коррупционные деяния. Из них 29 – оправдательные. Сразу же отметим, что из этих 55 приговорённых лишь четверо являются служащими наивысших рангов госслужбы. Речь здесь, в частности, идёт о…
Comments for this post were disabled by the author